Menu

Svět datadisku: Ořezaný G3

Všeobecná diskuse o datadisku ke G3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod El Kamil » pát 29. srp 2008 16:31:56 » Svět datadisku: Ořezaný G3
Co říkáte na to, že svět datadisku bude prakticky ořezaný svět G3 (čili bez Varantu a jen s malou částí Nordmaru - zdá se)... pro mě osobně teda velké zklamání, protože jsem čekal alespoň nějakou fungl novou lokaci... takhle se z toho prakticky stává obyčejná "modifikace"...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Raisuls » pát 29. srp 2008 16:44:48 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Ono jak sa to vezme, je to len datadisk takze fungl novu prepracovanu hru nemozeme cakat myslim ze to vymysleli celkom dobre. Mne vadi ze hlavny hrdina sa dal (znova) prefarbit :) a vlastne sa uz vobec nepodoba na toho povodneho. Z toho noveho videa z GC je videt ze v Trelise su stale orcovia a ja som (tusim :?: ) niekde cital ze myrtana bola oslobodena. No mozno som to len ja zle pochopil :) v kazdom pripade nechajme sa prekvapit nakoniec to moze byt zaujimava hra.
Obrázek
Raisuls
Nováček

Příspěvekod Kunacek » pát 29. srp 2008 17:03:41 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
sory za spam ale prej ze lidi vyhrali valku ALE sou tam normalne orci!
Tento podpis byl smazán uživatelem.
Kunacek
Uživatel

Příspěvekod VMC » pát 29. srp 2008 17:05:49 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Až do posledních chvil jsem pevně doufal, že se bude jednat o obdobu datadisku ke G2. Tedy zůstane původní svět i příběh, plus přibude nová lokace.
Zatím mi to přijde dost laciné.

Já jsem nad datadiskem už téměř zanevřel. Všechno zatím mluví proti. Zeptám se takhle: Byla možnost na GC vidět nový systém boje? Pokud by zůstala klikačka, tak by to byl poslední hřebíček do rakve.

PS: To s těma ozbrojenýma orkama ve městě mi taky nejde zrovna do hlavy.
VMC
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kunacek » pát 29. srp 2008 17:26:22 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
lidi vyhrali valku a sou tam skřeti se zbranema?????
Tento podpis byl smazán uživatelem.
Kunacek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 29. srp 2008 18:03:53 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
no, já to předpokládal :wink: , myslím, že jsem to dokonce zde i někde psal.

To se dalo vyčíst i z informací, které byly - tj. že hra bude samostatná, mimo g3 (původní G3 nebude potřebný pro hraní datadisku) a bude mít cirka 15 hodin hracího času. No a na screenech té doby byla Myrtana, to bylo zjevné. Takže se dalo tušit, že svět G3 prostě ořežou a nechají jen jeho nejlepší část - Myrtanu + případné menší lokace ve Varantu a Nordmaru pro závěrečnou část hry, kam se tedy hrdina dostane pravděpodobně až na konec. Tím vyřeší mnoho věcí, hra bude plynulejší a stabilnější (tahže bude působit, jako kdyby jí optimalizovali), ale ve skutečnosti to bude jen díky tomu, že se bude načítat méně dat a že engine bude pracovat s menším počtem dat. Myslím si dokonce, že ve skutečnosti engine původní hry upraví jen minimálně.

Ovšem nemyslím si, že to udělali dobře a nechtěl jsem, aby to tak bylo. Byl bych raději, kdyby udělali datadisk opravdu ve stylu datadisku ke Gothicu2 s tím, že by původní hru změnili, všechno opravili, a udělali z ní nějakým způsobem hru zajímavou - tj dali do ní nějaký příběh a ne jen nesmyslné běhání atd. Jenže pokud by to chtěli udělat, tak by práce na datadisku trvala roky, protože opravit ten herní skvost jménem Gothic3 by bylo asi nadlidský úkol. A navíc je zjevné, že JW se chce od neúspěšného G3 distancovat a nechce, aby s ním byl spojován G4. Datadisk má tedy za úkol napravit reputaci a dát možnost zapomenout na hrůzu G3. Proto nejspíše vyjde jako samostatná hra nezávislá na původní hře.

Co se bojového systému týče, řekl bych, podle toho, co bylo na videu, se nijak nezměnil. Možná optimalizovali stvůry, ale bojový systém mi přijde stejný.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Argilos » pát 29. srp 2008 18:33:17 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
No, já když jsem se dozvěděl že v datadisku bude menší svět než v G3, tak mě to pěkně naštvalo, je to podle mě kravina aneb jak už bylo řečno - obyčejnej mód.
Obrázek
Argilos
Uživatel

Příspěvekod Zero » pát 29. srp 2008 21:33:18 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Taky mě to celkem štve. Gothicu 4 nevěřím skoro vůbec, a v tom traileru mě hodně zklamal i datadisk. Jedinou naději má u mě Risen,no, uvidíme...
Zero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 30. srp 2008 7:16:50 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Argilos píše:No, já když jsem se dozvěděl že v datadisku bude menší svět než v G3, tak mě to pěkně naštvalo, je to podle mě kravina aneb jak už bylo řečno - obyčejnej mód.

no, to je logické, když má hra trvat 15 hodin a má to být samostatná hra mimo gothic3. Pokud by si tam dal celý svět g3, jenom jeho celé proběhnutí (bez boje) by ti trvalo dýl.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Argilos » sob 30. srp 2008 7:23:18 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Milhaus píše:
Argilos píše:No, já když jsem se dozvěděl že v datadisku bude menší svět než v G3, tak mě to pěkně naštvalo, je to podle mě kravina aneb jak už bylo řečno - obyčejnej mód.

no, to je logické, když má hra trvat 15 hodin a má to být samostatná hra mimo gothic3. Pokud by si tam dal celý svět g3, jenom jeho celé proběhnutí (bez boje) by ti trvalo dýl.

To je sice pravda, ale pořád mě to štve, ten datáč bude ořezanej aš moc.
Obrázek
Argilos
Uživatel

Příspěvekod Hunter Dragon » sob 30. srp 2008 8:48:42 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Stejnak si ten datadisk každý koupí nebo stáhne.TAk proč také zbytečné řeči.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Hunter Dragon
Nováček

Příspěvekod El Kamil » sob 30. srp 2008 8:54:09 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Kunacek píše:sory za spam ale prej ze lidi vyhrali valku ALE sou tam normalne orci!

Tak je možné, že jak když skřeti vládli lidem v G3, tak nyní budou vládnout lidé skřetům... případně z nich mohou být spojenci... proto ty skřetí bojovníci....

Milhaus píše:no, já to předpokládal :wink: , myslím, že jsem to dokonce zde i někde psal.

Nechtěl jsem tomu do poslední chvíle věřit, že ten svět prostě sprostě oříznou...Opravdu by se dalo polemizovat, jestli se tomtuto "přídavku" dá říkat datadisk... když se to odehrává ve stejném, ale menším herním světě, npc jsou jinak naskriptované a upraveno pár lokací... jak jsem už psal, v tomto směru je to skutečné zklamání... ale jak říkáš, pak je těch 15 hodin na místě...

Hunter Dragon píše:Stejnak si ten datadisk každý koupí nebo stáhne.TAk proč také zbytečné řeči.

Toto je kvalitní názor. Dám ti radu: Nepiš sem, zdá-li se ti to zbytečné... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Akathos » sob 30. srp 2008 9:54:30 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Mno tak ten ořezaný svět se zdá jako řešení aby se prostě nemuselo dělat mnoho Qestů které by byly stejně nanic když je ten datadist jenom něco jako ,,Episoda" na vysvětlení děje ..Sice mě to také vadí ale holt co naděláme:(
Akathos
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 30. srp 2008 10:12:17 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
Ano, ale i když je to jen "na vysvětlení děje", tak to musí mít nějakou náplň...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » sob 30. srp 2008 10:37:34 » Re: Svět datadisku: Ořezaný G3
El Kamil píše:Nechtěl jsem tomu do poslední chvíle věřit, že ten svět prostě sprostě oříznou...Opravdu by se dalo polemizovat, jestli se tomtuto "přídavku" dá říkat datadisk... když se to odehrává ve stejném, ale menším herním světě, npc jsou jinak naskriptované a upraveno pár lokací... jak jsem už psal, v tomto směru je to skutečné zklamání... ale jak říkáš, pak je těch 15 hodin na místě...

no ale zase na druhou stranu, svět gothicu3 byl zbytečně velký a v podstatě prázdný a nezajímavý. Většina lokací ve Varantu byla o ničem, Nordmar byl lepší, a Myrtana nejlepší. A ono není nutné pro datadisk, aby v něm bylo to samé, co v g3. Možná to tak dokonce bude lepší, pokud v tom světě opravdu udělají nějaký dobrý příběh. Osobně si myslím, že svět G3 (krom pouště) se poměrně podařil, víceméně nabízí velké možnosti pro mnoho úkolů, mnoho příběhů - zajímavých. Chybou gothicu3 bylo to, že tam ten příběh a ty zajímavé úkoly nebyli aa že jako takový byl o ničem, co se týče náplně. Pokud ale v datadisku udělají svět menší, ale opravdu jej naplní kvalitním obsahem, mohl by být datadisk klidně lepší, než původní g3. Konec konců samotná Myrtana je výrazně větší, než třeba svět gothicu1, nebo Gothicu2 a příběh, děj a atmosféra v těchto dvou dílech se nedá srovnávat s Gothic3.

Takže mě osobně nevadí zas až tolik, že to bude jen v Myrtaně a že tam nebude nová lokace. (ona možná bude, třeba upraví nějakou starou, původní).

Škoda, že pro gothic3 nikdy nevyšel nějaký modkit, myslím, že tvůrci módů by dokázali vytvořit skvosty v gothic3 světě a možná by tak dali i nějaký smysl tomu, proč jsem tu hru vlastně kupoval. Takhle ten smysl do dneska neznám.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další