Menu

Volná diskuse o filmu a všem kolem něj

Veškeré hrané inscenace, ať už filmové, nebo divadelní, pište sem.
Příspěvekod Rinceoir » ned 08. led 2017 19:33:23 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Ty bláho! Teď vyšlo tolik filmů a tu je tak mrtvo?
Co říkáte na nový SW Rogue One?
Podle mě není příběh vůbec špatný (docela mě překvapil konec). Všechno docela sedělo a dávalo smysl. Snad jediný, co nechápu, bylo, že Darth Vader nedokázal zastavit předání zprávy. Vždyť on byl přímo v tom modulu (či co to bylo), viděl, jak se snaží ten někdo prostrčit tu zprávu dveřmi a nezavřel je? Myslím si, že by to pro něj neměl být problém, vzhledem k tomu, jak tam s rebely házel. Nu což, nějak se ta zpráva ale musela dostat pryč, jinak by tu nebyly další díly :)
To co mě ale vadilo, byla ta skupina hlavních hrdinů. Konkrétně složení. Okej, hlavní hrdinka, ten odpadlík a robot (který byl úžasný), to je ještě okej. Ale ten šaolinský slepý mnich neustále opakující jednu frází a jeho indiánský přítel, to mi tam nějak nesedělo. Vůbec mi do toho světa SW neseděli a i jejich motivace byla nejasná.
Snad nejhorší postava byl ale ten imperiální zběhlý pilot. Jako horší obsazení snad dát nemohli. Ten člověk mi vůbec nepřipadal jako voják. A to už jak vzhledem, tak hlavně chováním. Vůbec byl nepřesvědčivý.
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » pon 25. pro 2017 13:07:46 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Vidím, že tu diskutujete okrem Gothic série aj o filmoch, tak ma napadlo hodiť do placu v tejto téme ohledně filmu takú zvlášnosť:

Cez Vianoce nie je v TV ani hovno (respektíve stále to isté dokola) - preto mi kamoš hodil do pošty USB-key s odkazom "ZKUS OCHUTNAT :D ". Divné..! Na kľúči boli Indické filmy, nad čím so sa smial, a chcel som to z kľúča ihneď vymazať - ale nakoniec som si to čisto z nudy pustil... a - musím uznať, že som sakra žasol nad tým, čo som videl! :shock:

Šlo o megalomanskú fantasy "Baahubalí" (1. a 2. časť), potom romantika založená na základe skutočnosti - "Yodhaa Akbar" a nakoniec ďalšia romantika podmázlá reálnymi udalosťami - "Bajirao Mastani".

Indické filmy sú tak trochu "iné" a je dosť nutné, si na ne zvyknúť: všade narážate na ukážky tej ich kultúry, "tanečky", vyspevovanie, a podobné "šaškovanie" :D , ktoré mnohokrát s obsahom moc nesúvisí :) , ale keď od toho odhliadnete trochu bokom, na druhej strane vás ohromí fantastické prevedenie výprav, perfektné ray-tracingové scény, a skvelé "ujeté" nápady, ktoré strčia s prehľadom do prdele aj "Avatara", alebo "Hobbita". :wink:

Milujem mitológiu preloženú s históriou - hlavne ak je to podmázlé i tou fantastikou. Preto pre toho, kto má podobne mixované chute ako ja - môžem tieto 4 filmy naozaj len doporučiť. Všetko je to otitulkované, a nájdete ich na serveri "ulozto"... Hezké svátky... :D :wink:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 12. říj 2018 22:09:53 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Milhaus a L-Titan:

Seriál má mít dle všeho 8 dílů (jestli budou mít jako GoT hodinu, to se neví). Příběh má být převzatý z knížek a producenti se chválí tím, že seriál má být kompletně dle knih a na hry se nebude brát ohled.

Ostatně je znám casting několika postav:

Dle mě je volba Geralta ne moc povedená - Cavill je spíše Playboy než Geralt, který je místo krásy oplývá obřím charismatem (ostatně, co čekat od stoletého mutanta, že?).
Yennefer je taky nepovedená, svěřit roli jednadvacetileté indické lolitce pro největší femme fatale světa Zaklínače, no nevím, navíc když její největší herecký výkon je středoškolské romantické drama...
U Calanthe jsem si představoval, abych byl upřímný, hezčí herečku. Prostě od ženy, kterou Geralt nazve jako jednu z nejhezčích, co kdy viděl, jsem asi čekal něco víc. (např. něco jako toto - https://i.gyazo.com/eb57aec00cdcf4d40fe ... 2be7ab.jpg)
Naprosto otřesný je výběr Fringilly. Nejenže je to Toussainťanka (aka Nordling, jako Geralt, Ciri, Yennefer...), ale taky to má být zelenooká krátkovlasá verze Yennefer a místo záchrany Ciri trávil čas, ehm, "průzkumem jejích kvalit" :) Navíc je to sestřenice kněžny Anny Henriety. Takže je už teď velká obava, aby Toussaint, malebná verze Francie a nejstylovější místo v Zaklínačovi, nedopadl jako právě moderní Francie...

Každopádně kvůli castingu a produkčnímu týmu, který za sebou nemá moc povedené seriály, jsem velmi skeptický a může to jen překvapit. Na kvality GoT (teda staršího GoT, né těch nových) to ale nebude mít ani náhodou, HBO je jiný kalibr než Netflix, který u mě ztratil na vážnosti po velice trapné adaptaci Death Note.

PS: Ale musí se přiznat, že ta herečka Ciri je kouzelná. Hlavně, když ji někdo hned přes fotošop "Zciritovatěl" :P
https://i.gyazo.com/4c67df4f097c24a7b79 ... 310627.jpg
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » pát 12. říj 2018 23:06:44 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Hihi ta Ciri.
Nove Deth Note jsem videl. Docela jsem koukal jak puk. Ale beru to jako takovou predelavku, alternativni verzi :lol:

Jinak ma byt i serial Pan Prstenu. To bude brutus. Podle me to podelaji.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » pát 12. říj 2018 23:53:16 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Hmm... :) dosť s Dolerom súhlasím, ta selekcia je u niektorých postáv fest ujetá, ale zase na druhú stranu - vizážisti tejto doby a kompové efekty dokážu zázraky. Uvidíme ako budú vypadať, až im trochu porobia tie ksychty... :D
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » sob 13. říj 2018 16:55:22 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Dolero píše:Seriál má mít dle všeho 8 dílů (jestli budou mít jako GoT hodinu, to se neví). Příběh má být převzatý z knížek a producenti se chválí tím, že seriál má být kompletně dle knih a na hry se nebude brát ohled.

Tak ono mít seriál, který by navazoval na hry, by byl dost velký risk. Jednak videohry nejsou kánon, jednak filmy i seriály inspirované/odvozené z her mají dlouhodobě špatnou pověst mezi kritiky i diváky. Navíc na videohry je stále v umělecké i divácké sféře nahlíženo poněkud přezíravě.

Podle mě to s příběhem bude zhruba stejné jako u Game of Thrones. Tzn. hlavní příběhové milníky budou plus-minus autobus kopírovat milníky z předlohy, ale vše mezi tím bude volná inspirace rozšiřující/upravující předlohu dle potřeby.

Dolero píše:Každopádně kvůli castingu a produkčnímu týmu, který za sebou nemá moc povedené seriály, jsem velmi skeptický a může to jen překvapit. Na kvality GoT (teda staršího GoT, né těch nových) to ale nebude mít ani náhodou, HBO je jiný kalibr než Netflix [...]

No, produkce bude složená z týmů Lauren S. Hissrich, Sean Daniela a Jasona Browna. Přičemž Lauren Hissrich má na svém kontě spíše dobře hodnocené seriály, Sean Daniel a Jason Brown byli producenty především (pod)průměrných filmů a 1-2 průměrných seriálů. Pro všechny zmíněné bude Zaklínač první fantasy projekt, takže těžko dopředu soudit, jak se s tím poperou.

Na rozdíl od GoT, který začínal v "přednetflixové" době, bude Zaklínač startovat v době, kdy seriálová konkurence je obrovská. Obdobně jako filmová série Hobit - kdyby ta trilogie vyšla na přelomu století, tak by se navěky zapsala do filmové historie. Jenže v roce 2012-2014, navíc po excelentním LOTRu, si z ní nikdo už na zadek nesedl, přestože stále jde o velmi kvalitní dílo.

Dolero píše:[...] Netflix, který u mě ztratil na vážnosti po velice trapné adaptaci Death Note.

Netflix má přes 50 seriálů i filmů vlastní tvorby. V tak velkém množství se najde mnoho velmi povedených (The Crown, Ozark aj.) a přirozeně i nemálo nepovedených (Death Note). Každopádně souhlasím, že HBO se oproti Netflixu více drží hesla "kvantita nerovná se kvalita".

-----
Moje dojmy ze zveřejněného hereckého obsazení:

Geralt - Cavill je dobrý herec, o tom žádná, ale chybí mu přirozené charisma otrhaného, drsného muže. Třeba Viggo Mortensen nebo bratři Mikkelsenové jsou top herci a přitom mají i to charisma. Geralt sice podle knížek vypadá na 40-50 let, ale tvůrci seriálu logicky potřebují někoho mladšího. Cavill zatím hrál spíše nekomplikované postavy, přičemž jeho největší herecký zářez je latexový Mirek Dušín a.k.a Superman. Na druhou stranu, Heath Ledgerovi taky hodně lidí původně nevěřilo, ale Jokera zahrál naprosto famózně. Třeba Henry taky překvapí...

Ciri - Freya má doposud málo hereckých zkušeností, ale do role Ciri mi pocitově fakt sedne. Dle potřeby může zahrát malou holku a za 2-3 roky i odrostlejší teenagerku. Navíc je hezká takovým tím netuctovým způsobem, což také sedí na Ciri. Jsem spokojený.

Yennefer - Bojím, bojím. Anya je herecky nezkušená a přitom má hrát Yennefer, čili ženu velmi sebevědomou, s břitkou pusou a rázným jednáním. Nevím, zda takovouhle náročnou roli dokáže Anya ve 21 letech zahrát (tenhle její pidizáznam mi to nepotvrdil ani nevyvrátil). Věkově bych taky uvítal někoho staršího (26-30 let) a rasově bych uvítal někoho méně tmavého. Nicméně zaplaťpánbůh, že z Yennefer v rámci politické korektnosti neudělali šikmookou černošskou bisexuálku. Jsem z Anyi skeptický, ale třeba budu mile překvapen.

Calanthé - Nemám výhrad. Jodhi May je dobrá a zkušená herečka, krásná je taky. Myslím, že Calanthé hravě zmákne.

Eist Tuirseach měl v předloze, pokud se pamatuji, malou roli. Toho herce neznám, ale seveřani většinou nezklamou :D

Myšilov je v předloze pouze epizodní postavičkou. Moudrý, vousatý druid - nic víc, nic míň. Adam Levy, z toho co jsem narychlo viděl, na mě moc dobrý herecký dojem neudělal.

Tissaia de Vries - Postavu z knih si moc nepamatuju a MyAnnu Buring jsem nikdy nikde neviděl. Její herecká kariéra taky nijak oslnivě nepůsobí.

Fringilla Vigo - Hrůza! Je ošklivá a absolutně neodpovídá Fringille z knih. Fringilla navíc měla v knihách pouze epizodní nevýznamnou roličku (svést Geralta a vysexovat z něj informace pro Lóži čarodějek), jsem tedy zvědavý, co s postavou tvůrci zamýšlejí. Mám-li být nekorektní, tak dle mě hlavním důvodem k vytvoření téhle verze Fringilly bylo naplnění "nebělošských kvót".

Sabrina Glevissig neměla v knihách prakticky žádnou roli. Nadržená čarodějka, členka Lóže - toť vše. Herečku neznám, ale letmé zhlédnutí jejího profilu na IMDB mi na ní dobrý dojem neudělalo.

Renfri je postava zajímavá a díky ní má Geralt přezdívku "Řezník z Blavikenu". Opět, herečku jsem nikdy nikde neviděl, takže nemohu soudit.

----

Takže suma sumárum: Produkční tým má z minulosti zkušenost spíše s průměrnou tvorbou a tohle pro ně bude první fantasy seriál. Zaklínač se nevyhne srovnávání se Hrou o trůny a přehnaná očekávání od některých fanoušků mu také mohou uškodit. Vybráni byli především neznámí, často nepříliš zkušení herci - to je risk, který se může hodně vyplatit, ale i hodně vymstít. Mám také obavy z politické korektnosti.

Jsem ohledně seriálu skeptický, smířený s tím, že nová Hra o trůny to asi nebude. Netflix je ale zárukou, že se z toho nevyklube ani žádná ohyzdnost typu Zaklínač (2002).
L-Titan
Uživatel

Příspěvekod Beowulf » sob 13. říj 2018 17:24:17 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Hobit byl nejak moc barevny. Tolkinovu svetu vice sluselo tmavo z puvodnich filmu. Kdyz se pak pridali podivne sceny kdy se bojovalo brichem ci z plovouciho sudu a dotoho hopsal Legolas tak uz to byla spise groteska.
Beowulf
Uživatel

Příspěvekod Vera » sob 13. říj 2018 17:45:11 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
L-Titan píše:Jsem ohledně seriálu skeptický, smířený s tím, že nová Hra o trůny to asi nebude. Netflix je ale zárukou, že se z toho nevyklube ani žádná ohyzdnost typu Zaklínač (2002).

Jedno se ale tomu starému vědmáckému seriálu musí uznat - úplně skvěle se u toho žehlí :lol:
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

Příspěvekod Lordan » čtv 18. říj 2018 9:26:13 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Viděli jste novou Trierovinu? csfd

Osobně jsem hodně spokojený. Sice se objevily reakce, že to přehání s drastičností scén. Osobně si ale myslím, že v dnešní době najdeme v tomto ohledu i drsnější záležitosti. Akorát u jedné scény jsem trochu znejistil. Styl vyprávění je ovšem výbornej. Narozdíl od Nymfomanky jsem se u Jacka i párkrát zasmál a hodně mě zaujal konec. Od Triera už jsem viděl opravdu hodně filmů a Jacka bych si asi troufl řadit spíš k tomu lepšímu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 18. říj 2018 14:09:15 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Zatím neviděl, rozumím správně, že doporučuješ.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Emperor » čtv 18. říj 2018 19:10:02 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Jen jsem o tom zatím četl ... po shlédnutí Antikrista váhám ... Melancholia ani Nymfomanka mě moc neoslovily ...

mám teď hororový období, doporučili byste něco?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Dolero » stř 31. říj 2018 22:51:41 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Tak je tu casting dalších postav... Achjó... Oproti tomuto je Cavill jako Geralt naprosto mistrovský výběr...

Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod L-Titan » čtv 01. lis 2018 20:24:23 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
No, tak z těchto herců neznám skoro nikoho.

Cahir - Eamon Farrena neznám, ale podle Wikipedie to je nadějný herec. Akorát mě trochu zarazil jeho věk - 33 let. Pamatuji-li se dobře, tak Cahirovi bylo v knížkách nějakých 18-25 let a byl do Ciri zamilovanej. Pokud hodlají scénaristé tenhle romantický motiv nějak využít, tak věkový rozdíl Cahira (33) a Ciri (17, ale vypadá na míň) může trošku otravovat.
Marigold - Joey Bateyho jsem kdysi viděl v epizodní roličce ve Whitechapel. Zřejmě to není špatný herec, ale na roli Marigolda vypadá (fyzicky) moc mladě. Záleží taky na tom, jak scénáristé postavu Marigolda pojmou - jestli to bude jenom sex-mašina/vtipálek nebo té postavě dají větší hloubku.
Stregobor se objevuje ve stejné povídce jako Renfri. Je jedním z důvodů vedoucích k tomu, proč se Geraltovi říká "Řezník z Blavikenu". Larse Mikkelsena jsem viděl v Sherlockovi a ve Forbrydelsen a herec je to vážně famózní. Je velká, hrozná škoda, že tvůrci plýtvají Mikkelsenem na postavu Stregobora. Mnohem raději bych ho viděl jako Lea Bonharta, na kterého sedí mnohem víc (vysoký, hubený, charistmatický).
Istredd je jedna část milostného trojúhelníku spolu s Yennefer a Geraltem. Royce Pierresona neznám, letmý pohled na IMDB na mě dobrý dojem neudělal. Ale hlavně, že si tvůrci můžou připsat +1 bod za politickou korektnost :roll:
Sir Lazlo je nová postava, vymyšlená tvůrci seriálu, herec nepůsobí příliš zkušeně.
Dara je prý postava z knih. Já si nikoho takového nepamatuji. Wilson RP má za sebou herecky prd. A k čemu proboha tvůrci potřebují do zaklínačského univerza cpát negroidního mladíka?
Triss - Anna Shaffer taky nemá za sebou bůhvíjakou zkušenost. Byl bych radši, kdyby si prohodila roli s herečkou Yennefer - Anna je starší (a zřejmě i herecky vyspělejší), Triss dle předlohy působí mlaději než Yennefer, Anna má taky narozdíl od herečky Yennefer přírodní husté kudrnaté vlasy (stejně jako Yennefer). Jinak jsem zvědavý, co tvůrci s Triss zamýšlejí (kromě uhánění Geralta), protože v knížkách to byla jen podpůrná postava. Teprve hry z ní udělaly jednu z hlavních postav.
Marilka je v předloze ABSOLUTNĚ nevýznamná 5letá (!) postava s nulovým dopadem na děj. Rebeccu Benson jsem viděl v jednom díle Doctora Who, kde podala herecký průměr typický pro televizní tvorbu.
Nohorn je postava nezajímavá (člen Renfřiny skupiny lapků), stejně jako Shane Attwool.
Vyr a Nimir jsou bratři a členové Renfřiny skupiny. Nezájem.
Danek - žádnou takovou postavu si nepamatuju. Asi jen další kousek do sbírky politické korektnosti.
Martin, Fletcher, Tiffania - neznám
Aridea je nevlastní matka Renfri. Herečka průměrná.
Toruviel a Filavandrel jsou elfové a v předloze mají jen epizodní roli. Herci nic moc.
Torque je sylván (čert) vyskytující se v jedné povídce. Dle IMDB má Amit Shah za sebou už nějaký kus práce. Vzhledem k tomu, že hraje čerta a ne běžnou postavu, se sbírka politické korektnosti nezvětšuje.

Zatím známe 29 herců, z toho pouze 1 herec je výborný (Mikkelsen), 2 jsou dobří (Cavill, May), cca 5 herců je nadějných (Allan, Haraldsson, Ferren, Shaffer, Batey) a ti zbylí jsou (pod)průměr nebo herečtí greenhorni. Struktura první série (8x60 min), relativně nezkušený produkční tým, přebytek začínajících/průměrných herců, kultura hyperkorektnosti a teď už i první pohled na Cavillova Geralta ( :shock: ) má očekávání rozhodně nezlepšují, spíše naopak.

Mimochodem, která adaptace Geralta se vám (vizuálně) líbí nejvíc? Mě se vizuálně nejvíc líbí Geralt z první hry.

L-Titan
Uživatel

Předchozí