Menu

Volná diskuse o filmu a všem kolem něj

Moderátor: Správci Off topicu

Veškeré hrané inscenace, ať už filmové, nebo divadelní, pište sem.
Příspěvekod Rinceoir » ned 08. led 2017 19:33:23 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Ty bláho! Teď vyšlo tolik filmů a tu je tak mrtvo?
Co říkáte na nový SW Rogue One?
Podle mě není příběh vůbec špatný (docela mě překvapil konec). Všechno docela sedělo a dávalo smysl. Snad jediný, co nechápu, bylo, že Darth Vader nedokázal zastavit předání zprávy. Vždyť on byl přímo v tom modulu (či co to bylo), viděl, jak se snaží ten někdo prostrčit tu zprávu dveřmi a nezavřel je? Myslím si, že by to pro něj neměl být problém, vzhledem k tomu, jak tam s rebely házel. Nu což, nějak se ta zpráva ale musela dostat pryč, jinak by tu nebyly další díly :)
To co mě ale vadilo, byla ta skupina hlavních hrdinů. Konkrétně složení. Okej, hlavní hrdinka, ten odpadlík a robot (který byl úžasný), to je ještě okej. Ale ten šaolinský slepý mnich neustále opakující jednu frází a jeho indiánský přítel, to mi tam nějak nesedělo. Vůbec mi do toho světa SW neseděli a i jejich motivace byla nejasná.
Snad nejhorší postava byl ale ten imperiální zběhlý pilot. Jako horší obsazení snad dát nemohli. Ten člověk mi vůbec nepřipadal jako voják. A to už jak vzhledem, tak hlavně chováním. Vůbec byl nepřesvědčivý.
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » pon 25. pro 2017 13:07:46 » Re: Volná diskuse o filmu a všem kolem něj
Vidím, že tu diskutujete okrem Gothic série aj o filmoch, tak ma napadlo hodiť do placu v tejto téme ohledně filmu takú zvlášnosť:

Cez Vianoce nie je v TV ani hovno (respektíve stále to isté dokola) - preto mi kamoš hodil do pošty USB-key s odkazom "ZKUS OCHUTNAT :D ". Divné..! Na kľúči boli Indické filmy, nad čím so sa smial, a chcel som to z kľúča ihneď vymazať - ale nakoniec som si to čisto z nudy pustil... a - musím uznať, že som sakra žasol nad tým, čo som videl! :shock:

Šlo o megalomanskú fantasy "Baahubalí" (1. a 2. časť), potom romantika založená na základe skutočnosti - "Yodhaa Akbar" a nakoniec ďalšia romantika podmázlá reálnymi udalosťami - "Bajirao Mastani".

Indické filmy sú tak trochu "iné" a je dosť nutné, si na ne zvyknúť: všade narážate na ukážky tej ich kultúry, "tanečky", vyspevovanie, a podobné "šaškovanie" :D , ktoré mnohokrát s obsahom moc nesúvisí :) , ale keď od toho odhliadnete trochu bokom, na druhej strane vás ohromí fantastické prevedenie výprav, perfektné ray-tracingové scény, a skvelé "ujeté" nápady, ktoré strčia s prehľadom do prdele aj "Avatara", alebo "Hobbita". :wink:

Milujem mitológiu preloženú s históriou - hlavne ak je to podmázlé i tou fantastikou. Preto pre toho, kto má podobne mixované chute ako ja - môžem tieto 4 filmy naozaj len doporučiť. Všetko je to otitulkované, a nájdete ich na serveri "ulozto"... Hezké svátky... :D :wink:
Ramesse
Uživatel

Předchozí